Základní informace

 

 

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2018

 

Konference je pokračováním úspěšných ročníků 2015 až 2017, které se setkaly s mimořádným zájmem odborné veřejnosti, především z řad ředitelů škol všech stupňů. V roce 2016 i 2017 se jí zúčastnilo 246 posluchačů!

   

Cílem konference v roce 2018 je další rozšíření znalostí a seznámení zástupců škol a jejich zřizovatelů, pracovníků státní správy a samosprávy (kraje, města, obce) s možnostmi financování, normami, příklady dobré praxe, ale i technickými možnostmi a podmínkami při komplexním zabezpečení školských zařízení s ohledem na maximální možnou ochranu žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před vandalismem nebo krádežemi.   

 

Podstatná část dne bude v samostatném přednáškovém bloku věnována bezpečnostním tématům - kyberšikana, internetová bezpečnost a GDPR.

   

 
 
Termín:   24. 5. 2018, 9:00 - 16:30 hodin
 
  
Místo:     NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA (NTK), Ballingův sál (přízemí)
  
   
Adresa:  Technická 6/2710, Praha 6 – Dejvice
  
  
Počet účastníků: 196 školní uspořádání + 50 osob divadelní uspořádání (galerie)
 
  
Počet registrovaných k 16. 3. 2018:    137
registrovat se můžete ZDE

 

  

Pro členy Svazu měst a obcí České republiky poskytujeme počínaje dnem 12. 2. 2018 slevu 25% z běžné ceny registračního poplatku.
V případě, že jste zástupcem MÚ, OÚ...apod., který je členem SMO ČR, zaregistrujte se prosím řádně na našem on-line registračním formuláři - http://www.bezpecnaskola2018.cz/registrace.html + pošlete nám současně e-mail na info@mascotte.cz, že jste členy SMO ČR. My Vám tuto skutečnost potvrdíme a pošleme předpis pro Vaši zvýhodněnou platbu  (jedna osoba - zam. MÚ, OÚ = á 1.050,- Kč + 21% DPH = 1.270,50 Kč).

   

 

  

MALÁ OCHUTNÁVKA PROGRAMU A PŘEDSTAVENÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍCH …

  
Intenzivně komunikujeme s TOP domácími, ale i zahraničními odborníky a s radostí Vám budeme postupně odkrývat jednotlivé mluvčí našeho velmi nabitého programu. Tedy kdo se nám objeví v panelu RIZIKOVÉ VIRTUÁLNÍ KOMUNIKACE? Budou to například…
 
 
Martin Kožíšek, Seznam.cz - Manažer pro internetovou bezpečnost
 
Ve společnosti Seznam.cz pracuje od roku 2006. Jako produktový manažer měl na starosti sociální sítě Lidé.cz, Spolužáci.cz a Hry.cz. Právě na sociálních sítích pozoroval vznikající rizika ohrožující jejich uživatele. Začal se proto zajímat o komunikaci lidí na internetu a možné hrozby, které jim hrozí. V roce 2008 stál u vzniku projektu Seznam se bezpečně!, který je určen dětem ve věku 13-16 let a zaměřuje se na rizika sociálních sítí, seznamování či dětskou prostituci. Od roku 2012 působí na pozici manažera pro internetovou bezpečnost, kde má na starosti koordinaci a řízení projektů v oblasti bezpečnosti všemi službami společnosti a vzdělávání uživatelů.
 
 
PhDr. Ladislav Spurný, Odbor školství a mládeže Oddělení krajského vzdělávání Olomouckého kraje
  
Po studiích na Filozofické a následně i Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci se po několikaletém zaměstnání v žurnalistice definitivně etabloval v úřední sféře, kde se profiloval na práci s problémovou mládeží. Posléze se stal krajským primární prevence Olomouckého kraje. Řadu let působí i jako přednášející této specializace v oblasti veřejné správy, projektové přípravy mediální komunikace. Je ženatý, má dvě děti a vášnivě se věnuje závodnímu šachu.
 
  
  

TISKOVÁ ZPRÁVA - ÚNOR 2018 

 

Bezpečnostní trh nabízí neskutečné množství informací a obyčejný smrtelník nemá šanci všechny důležité novinky a změny sledovat. 
Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2018 Vám v jednom uceleném dni přinese konkrétní příklady z praxe, včetně přímých kontaktů na různé způsoby řešení. Nabídne Vám vydatné menu inspirací a praktických rad.

 

Celá tisková zpráva a více o programu ZDE

   

 

 

KRÁTCE Z ROČNÍKU 2017

  
Podívejte se na videoreportáž z průběhu konference v roce 2017
    
  
  
 
Záštita Středočeského kraje,
Středočeský kraj současně Partnerským regionem konference
 
 
Hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová převzala svoji záštitu nad Konferencí BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017, kterou dne 25. 5. 2017 v 9:00 hodin osobně zahájí.
  
Následovat bude 1. přednáškový blok Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017, který bude patřit Partnerskému regionu konference, kterým se pro rok 2017 stal právě Středočeský kraj.
  
Uslyšíte přednášky na téma Dobrá praxe ze Středočeského kraje a setkáte se zde např. s přednášejícími - panem Mgr. et Bc. Vítem Rakušanem, statutárním zástupcem hejtmanky a náměstkem hejtmanky pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu Středočeského kraje, Mgr. Martinem Kupkou, starostou města Líbeznice a náměstkem hejtmanky pro oblast zdravotnictví, Ing. Janem Slabým, starostou města Neveklov a mnoha dalšími, významnými představiteli Středočeského kraje i předními odborníky z oboru bezpečnosti.  
 
 
 
 

 

IMG_3527.JPG
IMG_3532.JPG
ntk_02 - fotoNTK, malé rozlišení.jpg
  
   
    
   
CÍLOVÁ SKUPINA POSLUCHAČŮ
 
   
- Školy všech stupňů – MŠ, ZŠ, G, SOŠ, VOŠ, VŠ, + školská zařízení
- samospráva krajů, měst a obcí – zřizovatelé škol
- Svaz měst a obcí ČR
- Asociace krajů ČR
- MŠMT 
- ČŠI
- Oborové školské asociace
- Bezpečnostní složky státu – MV ČR, Policie ČR, MP, HZS
- Komerční sektor - bezpečnostní technologie a služby
- Média
  
 
   
 
HOSTÉ A ZAHÁJENÍ KONFERENCE
 
  
Vrcholní představitelé MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR, KRAJSKÝCH ÚŘADŮ, ČESKÉ ŠKOLNÍ INSPEKCE, ASOCIACE KRAJŮ ČR, MINISTERSTVA VNITRA ČR, POLICIE ČR a další významní hosté a partneři projektu. 
 
    
 
 
  

Kontakt: Mascotte s.r.o.

  

Koordinátor projektu:

Ing. Denisa Čermáková  I  e-mail: bezpecnaskola@mascotte.cz  I  Tel: 723 325 789

nebo info@mascotte.cz  I  Tel.: 777 700 205

 

www.bezpecnaskola2018.cz

 

http://www.youtube.com/watch?v=RSJs5tGaqfk

Organizátor

Mascotte

Záštita:

MVCR SMO CR CSI

Zlatý partner:

Siemens logo

Stříbrní partneři:

Inels logo Omnilink services logo

Spolupráce

AGA Doverville

Podporují nás:

Mediální partneři: